Qendrim Husaj , Nderim Haxhiaj


You are not connected. Please login or register

Unë dhe Babai im

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Unë dhe Babai im on Wed Sep 30, 2009 12:52 pm

nDeRiM

nDeRiM
.
.
Kur isha 4 vjec: BABAI IM ISHTE ME I MIRI

Kur isha 6 vjec: Babai im ishte i famshem per mua

Kur isha 10 vjet: Babai im ishte i shume i mire, por pak temperament

Kur isha 12 vjec: Babai ishte me i mire me mua kur isha me i vogel

Kur isha 14 vjec: Babai filloi te behet shum I ndishem per mua

Kur isha 16 vjec: Babai nuk mundte te perballon jeten time moderne

Kur isha 18 vjec: Babai im dita dites ishte me pak tolerant ndaj meje

Kur isha 20 vjec: Shum rend eshte tia fal babait tim, si mundet nena im ta duron gjate gjith keta vite

Kur isha 25 vjec: Babai me kundershtonte ne te gjitha planet dhe gjerat qe beja.

Kur isha 30 vjec:Ishte shum rende te gjejme nje marreveshje me baben tim, e pyesja veten, se a ka qene njejt gjyshi im I shqetesuar me babain tim kur ai ka qen I ri si une.

Kur isha 45 vjec: Jam I hutuar dhe I habitur, se si ka mundur babai ti manaxhon punet dhe te na edukon ?

Kur isha 50 vjec: Eshte shume rende per ti kontrolluar femijet e mi, sa shum ka vuajtur babai im per te na edukuar dhe mbrojtur neve.

Kur isha 55 vjec: Babai kishte diapason te gjere per te ardhmen dhe plane te medha per ne, ai ishte shume I bute dhe I urte

Kur isha 60 vjec: BABAI IM ISHTE ME I MIRI

P.s Kjo mori 56 vjet te jetes time per te arritur tek pika e fillimit se BABI IM ISHTE ME I MIRI

Te jemi te sjellshem me prinderit tone, perderisa nuk eshte bere vone, dhe ti lutemi Allahut qe femijet tane te sillen me mire sesa ne jemi sjellur me prinderit tane

Allahut s.v.t thote:

Zoti yt ka dhene urdher te prere qe te mos adhuroni tjeter pos Tij, qe te silleni ne menyre bamirese ndaj prinderve. Nese njerin prej tyre, ose qe te dy, i ka kapur pleqeria prane kujdesit tend, atehere mos u thuaj atyre as "of - oh", as mos u be i vrazhde ndaj tyre, po atyre thuaju fjale te mira (te buta respektuese).
(Sureja Isra-23).


Poashtu thote:
Zoti yne! me fal (gabimet) mua edhe prinderve te mi, fali edhe te gjithe besimtaret diten kur jepet llogaria.
(Sureja Ibrahim 41)
http://www.forum-islamik.com

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

 
  •  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com