Qendrim Husaj , Nderim Haxhiaj


You are not connected. Please login or register

Mrekullia e Kuranit Famëlartë

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Mrekullia e Kuranit Famëlartë Empty Mrekullia e Kuranit Famëlartë on Wed Sep 30, 2009 1:47 pm

QeNdRiM

QeNdRiM
.
.
Ky zbulim e nxiti që të vazhdojë duke hulumtuar temat tjera dhe vërejti harmoni mahnitëse në mes disa termeve dhe fjalëve kuranore...

Gjatë studimit të Kuranit fisnik, dr. Tarik Es-Suvejdan në versetet kuranore zbuloi mrekulli mahnitëse. Bëri komparacione dhe vërejti që fjala "er-rrexhul" - burrë në Kuran përmendet po aq herë sa përmendet edhe fjala "el-mer'eh" - gruaja. Që këto dy fjalë në Kuran përmenden 24 herë. Ky zbulim e nxiti që të vazhdojë duke hulumtuar temat tjera dhe vërejti harmoni mahnitëse në mes disa termeve dhe fjalëve kuranore.
Ja rezultatet e këtij hulumtimi:
Mrekullia e Kuranit Famëlartë 110
Mrekullia e Kuranit Famëlartë 1210
Mrekullia e Kuranit Famëlartë 33410
Mrekullia e Kuranit Famëlartë 6766610

http://nektariivulosur.tk

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum

 
  •  

Free forum | © PunBB | Free forum support | Contact | Report an abuse | Forumotion.com